- Home
- Proceedings
Call for Papers
- Committees
- Program
- Workshops
-
Submission
- Important Dates
- Contact
| |
Organizing Committees
- General Conference Chair
- Dr. Mohamed Kamel (Univ. of Waterloo, Canada)
- Vice Conference Chairs
- Dr. Sherman Lang (NRC-IMTI, Canada)
- Dr. Rajni Patel (UWO, Canada)
- Prof. Haicheng Yang (NWPU, P.R. China)
- Mr. Ashfaq Husain (IEEE London/Canada)
-
-
- Financial Committee Chair
- Dr. Lihui (Ian) Wang (NRC-IMTI, Canada)
-
- Workshops Chairs
- Dr. Hamada Ghenniwa (UWO, Canada)
- Dr. Paul Woodard (NRC-IMTI, Canada)
-
- Publication Chair
- Mr. Vibhor Gupta (NRC-IMTI, Canada)
-
- Publicity Chair
- Dr. Zakaria Maamar (Zayed U., UAE)
Local Arrangement Chair
- Dr. Ralph Buchal (UWO, Canada)
-
- Members
- Mr. Brian Corrie (NRC-IMTI, Canada)
- Dr. John Dickinson (NRC-IMTI, Canada)
- Mr. Costantino Mongelli (NRC-IMTI, Canada)
- Mr. Ajit Pardasani (NRC-IMTI, Canada)
- Ms. Helen Xie (NRC-IMTI, Canada)
Program Committee:
- Co-Chairs
- Dr. Weiming Shen (NRC-IMTI, Canada)
- Prof. Zongkai Lin (Chinese Academy of Sciences)
- Prof. Jean-Paul Barthes (UTC, France)
Members
- Wil van der Aalst (NL)
- Marcos Borges (BR)
- Carlos Bremer (BR)
- Ralph Buchal (CA)
- Catherine Burns (CA)
- Paul Calamai (CA)
- Luis Camarinha-Matos (PT)
- Alvin Chan (HK)
- Stephen Chan (HK)
- Li Chen (CA)
- Chin-Jung Chen (US)
- To-Yat Cheung (HK)
- Moon Jung Chung (US)
- Jiati Deng (CN)
- Roberto DiRrado (CA)
- Jinxiang Dong (CN)
- Zuming Dong (CA)
- Shaw Feng (US)
- Rajit Gadh (US)
- Hamada Ghenniwa (CA)
- Dan Grecu (US)
- Ning Gu (CN)
- Yuchai Guo (CN)
- Igor Hawryszkiewycz (AU)
- Yeh-Liang Hsu (TW)
- George Huang (HK)
- Anne James (UK)
- Jano Moreira de Souza (BR)
- Michael Johnson (AU)
- Catholijn Jonker (NL)
- Mohamed Kamel (CA)
- Mark Klein (US)
- Laryy Korba (CA)
- Rob Kremer (CA)
- Ernest Lam (HK)
- Karl Lang (HK)
- W.B. Lee (HK)
- Tae-Eog Lee (KR)
- Tangqiu Li (CN)
- Shouxin Lin (CN)
- Hong Liu (CN)
- Kecheng Liu (UK)
- Jian Lu (FR)
- Junzhou Luo (CN)
- Carolyn MacGregor (CA)
- Mary Lou Maher (AU)
- K.L. Mak (HK)
- Zakaria Maamar (AE)
- Tsutomu Matsumoto (JP)
- Vincent Ng (HK)
- Jay Nunamaker (US)
- Eugenio Oliveira (PT)
- Vaggelis Ouzounis (DE)
- Zhigeng Pan (CN)
- Hwa Gyoo Park (KR)
- Yun Peng (US)
- Bruno Ramond (FR)
- Ramana Reddy (US)
- Paul Rodgers (UK)
- Edson Scalabrin (BR)
- Meilin Shi (CN)
- Yuanchun Shi (CN)
- Haitao Song (CN)
- Shunlin Song (CN)
- Ram D. Sriram (US)
- Yong Tang (CN)
- Michael Terk (US)
- Francis Thibault (CA)
- Huaglory Tianfield (UK)
- Tetsuo Tomiyama (JP)
- Brigitte Trousse (FR)
- Patri Venuvinod (HK)
- Haiyang Wang (CN)
- Shaomei Wang (CN)
- Hong Xu (CN)
- Deyi Xue (CA)
- Chenhui Yang (CN)
- Gilbert Young (HK)
- K.M. Yu (HK)
- Jyh-Cheng Yu (TW)
- Matthew Yuen (HK)
- Chris Zhang (CA)
- Fuyan Zhang (CN)
- Minzhe Zhao (SG)
- Diji Zhou (CN)
- Yu Zhou (CN)
- Khaldoun Zreik (FR)
International Steering
Committee
Chair
Prof. Zongkai Lin (China)
Co-Chair
Prof. Jean-Paul Barthes (France)
Secretary
Dr. Minzhe Zhao (Singapore)
Members
- Prof. Igor Hawryszkiewycz (Australia)
- Dr. Karl R. Lang (Hong Kong)
- Prof. Mary Lou Maher (Australia)
- Prof. Jay Nunamaker (USA)
- Prof. Hwa Gyoo Park (Korea)
- Dr. Weiming Shen (Canada)
- Prof. Gilbert Young (Hong Kong)
|